XIII Piknik Integracyjny PSLCnP

„Historia naszej okolicy” to hasło XIII Pikniku Integracyjnego, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę, który odbył się 6 czerwca przy Hali Sportowej. W tym roku impreza zorganizowana została w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Piknik co roku stwarza okazję nie tylko do zabawy, ale także do pokazania działań podejmowanych przez osoby niepełnosprawne, pozwala na integrację osób zdrowych i niepełnosprawnych. Podczas Pikniku publiczność obejrzała występy artystyczne dzieci i młodzieży z ozorkowskich placówek oświatowych, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz pokaz Iluzjonisty Damiana.

Ponadto można było odwiedzić stoiska wystawiennicze z pracami rękodzielniczymi, stoisko 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej, Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ozorkowie, Komisariatu Policji w Ozorkowie, Izby Historii Miasta Ozorkowa oraz podziwiać występy szczudlarek. Dodatkowo na stoisku Fundacji Lawendowy Anioł dzieci mogły wykonać furażerki oraz kotyliony, które później zabrały do domu. Przez cały czas trwania Pikniku dostępna była darmowa Fotobudka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Na uroczystości ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Historia naszej okolicy”.

Piknik był współfinansowany z budżetu Miasta Ozorkowa. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Burmistrz Ozorkowa Jacek Socha.

źródło: PSLCnP, foto: ID, PSLCnP