Uroczyste otwarcie boiska podczas Pikniku Lekkoatletycznego w SP5

SONY DSC

Piknik Lekkoatletyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, zorganizowany 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, w tym roku był także okazją do oficjalnego otwarcia nowego boiska wielofunkcyjnego. Budowę obiektu zakończono późną jesienią 2017 r., a uczniowie korzystają z niego od kwietnia tego roku.

W uroczystym otwarciu boiska uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Marek Matuszewski, w imieniu burmistrza Jacka Sochy sekretarz Mariusz Ostrowski, przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Barbara Błaszczyk oraz radny powiatowy Dominik Gabrysiak.

Budowa boiska kosztowała ponad 1 mln zł, z czego 470 tys. stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa, które miastu udało się pozyskać dzięki zaangażowaniu posła Marka Matuszewskiego, wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Sportu.

Podczas Pikniku Lekkoatletycznego rozegrano następujące konkurencje: bieg na 60 m, bieg na 180 m, pchnięcie kulą, biegi sztafetowe, skok wzwyż i skok w dal, a w przerwach między konkurencjami odbył się pokaz Zumby i występ chirliderek.

Najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach uhonorowano medalami i dyplomami.