Nagrody Sportowe Miasta Ozorkowa

SONY DSC

33 młodych zawodników i zawodniczek z Ozorkowa nagrodzono za osiągnięcia sportowe w roku 2017 podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. 26 kwietnia Burmistrz Jacek Socha i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki uroczyście wręczyli 16 nagród sportowych i 17 stypendiów sportowych.

Wśród tegorocznych laureatów najliczniejszą grupę stanowili siatkarze z Klubu MKS Bzura. Za osiągnięcia sportowe w minionym roku wyróżniono także rugbistów z Klubu Sportowego Marlin oraz brydżystów zrzeszonych w Wojewódzkim Związku Brydża Sportowego. Komisja do spraw nagród i wyróżnień doceniła także zawodników mających na swoim koncie osiągnięcia sportowe w takich dyscyplinach jak: pływanie, bieganie, hokej, piłka siatkowa niepełnosprawnych, tenis stołowy, karate i łyżwiarstwo synchroniczne.

Na nagrody sportowe przeznaczono w tym roku w sumie 8,5 tys. zł, natomiast na stypendia sportowe przeznaczono 29 tys. zł. Zawodnicy będą otrzymywać stypendia co miesiąc od maja do końca tego roku.

Uroczysta sesja była także okazją do uhonorowania trenerów; pięciu z nich otrzymało specjalne statuetki  i listy gratulacyjne.

(lista nagrodzonych w „Wiadomościach Ozorkowskich” 11 maja 2018 r.)