Rozpoczęły się cząstkowe remonty nawierzchni ozorkowskich ulic

SONY DSC

W tym tygodniu ruszyły prace związane z uzupełnianiem ubytków w jezdniach. Przetarg na realizację robót rozstrzygnięto pod koniec marca; zgłosiły się dwie firmy, wybrano ofertę przedsiębiorstwa MASDROG Sp. z o. o. z Łodzi.

W pierwszej kolejności drogowcy łatają dziury na głównych ciągach komunikacyjnych, tj. na Starzyńskiego, ul. Armii Krajowej, Adamówek (na zdjęciu), następnie przeniosą się m.in. na Konstytucji 3-go Maja, Zgierską, Wyszyńskiego, Listopadową, Cegielnianą, Żeromskiego, Łęczycką.

Później ekipy remontowe pojawią się także na pozostałych ulicach, a tempo prac zależeć będzie przede wszystkim od pogody; remonty jezdni metodą „na gorąco” można wykonywać tylko w bezdeszczowe dni.

Umowa, która opiewa na ponad 200 tys. zł, obowiązuje do końca roku, więc wykonawca będzie uzupełniał ubytki w nawierzchni nie tylko wiosną, ale także w późniejszych terminach, jeśli zajdzie taka konieczność.

Od marca największe i stwarzające zagrożenie dziury w jezdniach uzupełniane były w trybie awaryjnym metodą „na zimno” przez pracowników Urzędu Miejskiego. Takie prace były prowadzone m.in. na ul. Łęczyckiej, Listopadowej, Orzeszkowej, Żwirki, Praga, Traugutta, Starzyńskiego.