Program Erasmus+ w ZSZ w Ozorkowie

SONY DSC

Doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku, poprawa znajomości języka angielska i poznanie nowych miejsc i kultur – to główne korzyści realizowanego w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie projektu „Większe szanse, pełniejsze kompetencje, lepsza przyszłość” w ramach programu Erasmus+.

W projekcie, rozpoczętym 1 czerwca 2016 r., uczestniczyło 40 uczniów – ekonomistów, informatyków i handlowców, którzy zdobywali doświadczenie podczas praktyk zawodowych we włoskim Rimini i hiszpańskiej Maladze.

Główne założenia projektu i jego znaczenie dla szkoły i uczestników przedstawiła jego koordynatorka – dr Beata Sobczak-Gieraga podczas uroczystego spotkania zorganizowanego 9 kwietnia 2018 r. w ZSZ. Uczniowie opowiedzieli o swoich wrażeniach i korzyściach odniesionych z udziału w projekcie, a następnie, w specjalnie przygotowanej scenografii i kostiumach, zaprezentowali „Makbeta” Szekspira z dialogami w jęz. angielskim.

W uroczystym spotkaniu podsumowującym projekt udział wzięli m.in. burmistrz Jacek Socha, radny powiatowy Dominik Gabrysiak, przedstawiciele starostwa zgierskiego oraz instytucji i firm współpracujących ze szkołą.