Prace przy budowie ronda – utrudnienia w ruchu

SONY DSC

Dziś, tj. 8 marca, ruszyły właściwe prace budowlane przy konstrukcji nowo budowanego ronda u zbiegu Zgierskiej/Południowej/Wyszyńskiego/Maszkowskiej/Średniej. Wcześniej w tym rejonie prowadzono prace podziemne związane z ułożeniem infrastruktury gazowej, elektrycznej i telekomunikacyjnej; teraz rozpoczęto prace naziemne. Na razie drogowcy frezują asfalt i prowadzą prace rozbiórkowe na odcinkach ulic przylegających do nowo budowanego ronda: Zgierskiej, Południowej i Wyszyńskiego. Natomiast po 11 marca rozpoczną roboty ziemne przy konstrukcji ronda: jego ukształtowaniu i umocnieniu. Inwestycja ta, o czym wcześniej informowaliśmy, wymusiła wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Przypomnijmy; z Wyszyńskiego nie można wjechać w Południową i Zgierską. Objazd wyznaczono ul. Maszkowską do Partyzantów i dalej do Zgierskiej. Analogicznie, ze Zgierskiej nie można wjechać w Wyszyńskiego; należy wcześniej skręcić w Partyzantów, dojechać do Maszkowskiej i dalej do Wyszyńskiego.

Ruch na Zgierskiej między Partyzantów i Południową jest dopuszczony dla mieszkańców, docelowych wjazdów gospodarczych oraz dla klientów marketu Biedronka. Jednak kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami i muszą zachować ostrożność ze względu na obecność ekipy i maszyn budowlanych u zbiegu Zgierskiej i Południowej.

Ze względu na gabaryty pojazdów MPK,  nie można było wyznaczyć objazdu dla autobusów zastępczych ul. Partyzantów. Komunikacja publiczna czyli autobusy Z46 od strony Zgierza jeżdżą ul. Zgierską do ul. Podleśnej, następnie skręcają w ul. Podleśną i jadą obwodnicą do Maszkowskiej. Na ul. Maszkowskiej wyznaczono przystanek w rejonie skrzyżowania z ul. Partyzantów, następnie autobusy jadą ul. Maszkowską do ul. Wyszyńskiego.

W związku z tym od 7 marca do odwołania przystanek Z46 Ozorków Cmentarz został przeniesiony na ul. Maszkowską przy ul. Partyzantów.

Dla TIR-ów wyznaczono objazd obwodnicą do ul. Łęczyckiej.

Prace przy budowie ronda potrwają do czerwca tego roku, jednak wykonawca zapewnia, że gdy tylko będzie to możliwe, przejazd z Wyszyńskiego w Zgierską zostanie przywrócony.