Budowa ronda – od 7 marca Zgierska zamknięta dla ruchu między Partyzantów i Południową

SONY DSC

 

7 marca zostanie zamknięta dla ruchu ul. Zgierska na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Południowej. Będzie to konieczne ze względu na kontynuację prac związanych z budową ronda u zbiegu Zgierskiej/Południowej/Wyszyńskiego/Maszkowskiej/Średniej.

Na zamkniętym odcinku Zgierskiej dopuszczony będzie ruch dla mieszkańców i wjazdów gospodarczych. Dla pozostałych pojazdów, poza TIR-ami i autobusami MPK, objazd wyznaczony zostanie ul. Partyzantów do ul. Maszkowskiej i dalej do ul. Wyszyńskiego.

Ze względu na gabaryty pojazdów MPK, objazdu dla autobusów nie można było wyznaczyć ul. Partyzantów. W związku z tym od 7 marca przystanek autobusowy komunikacji zastępczej Z46 Ozorków Cmentarz zostaje przeniesiony na ul. Maszkowską (w rejonie skrzyżowania z ul. Partyzantów).

Komunikacja publiczna, czyli autobusy Z46 od wjazdu od strony Zgierza będą jechać ul. Zgierską do ul. Podleśnej, następnie skręcą w ul. Podleśną i pojadą obwodnicą do Maszkowskiej, następnie ul. Maszkowską do ul. Wyszyńskiego.

Dla TIR-ów wyznaczony będzie objazd obwodnicą do ul. Łęczyckiej.

W związku z budową ronda zamknięty będzie także bezpośredni wjazd z ul. Średniej w ul. Zgierską.

Mimo prac na nowo budowanym rondzie, można będzie dojechać do supermarketu Biedronka specjalnie wybudowaną drogą techniczną, pozwalającą na dojazd od strony ul. Zgierskiej.

Prace przy budowie ronda potrwają do czerwca tego roku, jednak wykonawca zapewnia, że gdy tylko będzie to możliwe, ruch na Zgierskiej zostanie przywrócony.

mapka – zmiany w ruchu