Sprzedaż działek przy ul. Nowej

23 lutego br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Ozorkowie odbędzie się II ustny przetarg nieograniczony na niezabudowane działki przy ul. Nowej 7. Sprzedawane będą trzy działki o powierzchni odpowiednio 1564 m2, 1160 m2 i 1205 m2 wraz z udziałem w drodze wewnętrznej.

Nieruchomości położone są w zachodniej części miasta, otoczone terenami zielonymi. Usytuowane są w pobliżu stacji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz przystanków autobusowych, co znacząco ułatwia dojazd do Zgierza i Łodzi. Również blisko położone są sklepy spożywcze, w tym GS „SCh” i PSS Społem. Pobliski Kościół Sióstr Urszulanek  prowadzi przedszkole, więc rodzice młodszych dzieci nie muszą martwić się o zapewnienie im opieki.

Wyżej wymienione nieruchomości powstały z działki objętej decyzją o warunkach zabudowy, która pozwalała na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. W ulicy Nowej biegnie wodociąg i kanalizacja, zatem istnieje możliwość przyłączenia budynku do obydwu sieci. Na takiej samej zasadzie można uzyskać dostęp do energii elektrycznej.

Żeby móc przystąpić do przetargu, należy wpłacić wadium do 20 lutego. Dodatkowymi korzyściami wynikającymi z zakupu działki od Gminy Miasto Ozorków jest pomoc ze strony tutejszego Urzędu w załatwieniu wymaganych formalności notarialnych. Kupno działki od Gminy nie podlega również opodatkowaniu podatkiem PCC, zatem nie trzeba tej transakcji zgłaszać do Urzędu Skarbowego (w przeciwieństwie do zakupu działek od podmiotów prywatnych).

Przed podjęciem decyzji o przystąpieniu do przetargu można zasięgnąć informacji w Urzędzie Miejskim w Ozorkowie w Wydziale Gospodarowania Majątkiem Komunalnym, I piętro, okienko 109, pod numerem telefonu 42 710 31 22 lub mailowo, pisząc pod adres bednarek.k@umozorkow.pl. W Urzędzie można się zapoznać z dokumentacją oraz razem z pracownikiem obejrzeć nieruchomość.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu znajdują się w Zarządzeniu Nr 4/2018 Burmistrza Miasta Ozorkowa z dnia 5 stycznia 2018 r., które można przeczytać tutaj: http://www.ozorkow.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=10581&bar_id=1950 ZARZĄDZENIE BMO NR 4/2018