IV Księżycowy cross

SONY DSC

350 osób z całej Polski wzięło udział w IV księżycowym crossie – ogólnopolskim biegu pod patronatem burmistrza Jacka Sochy. Biegacze wystartowali o godz. 16.19 czyli o zachodzie słońca i mieli do pokonania półmaraton lub ćwierćmaraton ulicami Ozorkowa i ścieżkami Lasu Grotnickiego. Bieg poprzedziła rozgrzewka na terenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 2.

W ozorkowskim biegu biorą udział podopieczni Monaru, który jest organizatorem imprezy, oraz wszyscy miłośnicy biegania. Celem crossu jest promocja zdrowego stylu życia, zdrowej rywalizacji i promocja Ozorkowa. Partnerem Monaru przy organizacji imprezy co roku są Urząd Miejski, CSiR Wodnik i SP2.

W tym roku wśród kibiców znalazł się m.in. Jerzy Górski – polski sportowiec, biegacz, triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 1990.

Jerzy Górski w latach 1969-1982 był narkomanem, kilka razy trafił do więzienia. Jego przemiana zaczęła się w 1984 r. w Monarze. W ciągu sześciu lat intensywnego treningu osiągnął poziom sportowy, pozwalający mu wygrać Double Ironman w Huntsville. Biografia Jerzego Górskiego jest tematem filmu „Najlepszy”, jednego z najlepiej przyjętych przez widzów i krytyków filmów 2017 r., laureata Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i innych nagród.