Koncert Noworoczny 2018 i Rewia na lodzie

SONY DSC

Już po raz siódmy w Ozorkowie odbył się Koncercie Noworoczny. Tradycyjnie został zorganizowany 6 stycznia w hali sportowej. Publiczność wysłuchała znanych i lubianych motywów muzycznych z polskich filmów i seriali w wykonaniu Hollyłódzkiej Orkiestry Filmowej pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego, którą tworzą muzycy z Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi i Łódzkiej Akademii Muzycznej. W programie znalazły się utwory z takich filmów i seriali jak m.in. Janosik, Stawka większa niż życie, Noce i Dnie, Ziemia Obiecana, Czarne Chmury, Vabank, Jak rozpętałem II w. ś., Pan Tadeusz, Ogniem i Mieczem, Czterej pancerni i pies. W koncercie wystąpili także soliści: Sylwia Strugińska-Wochowska z Teatru Muzycznego w Łodzi – sopran i Paweł Żak z Filharmonii Łódzkiej – tenor.

Koncert Noworoczny, organizowany w Ozorkowie w święto Trzech Króli z inicjatywy burmistrza Jacka Sochy, cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców. Tegoroczny także został z ogromnym entuzjazmem przyjęty przez publiczność, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Na bis muzycy zagrali m.in. Marsz Imperium – motyw muzyczny z cyklu „Gwiezdne Wojny”.

Po koncercie noworocznym na sztucznym lodowisku przy hali sportowej odbyła się, po raz pierwszy w Ozorkowie, rewia na lodzie. Publiczność mogła obejrzeć pokazy w wykonaniu profesjonalnych zawodników łyżwiarstwa figurowego, w tym m.in. medalistów mistrzostw świata – parę: Sławomir Borowiecki, Sherri Kennedy. Para od wielu lat występuję w najlepszych światowych zespołach rewiowych. Występy utalentowanych i utytułowanych łyżwiarzy wzbudziły gorący aplauz licznie zebranych widzów. Pokaz w Ozorkowie poprowadziła aktorka Olga Borys – zwyciężczyni pierwszej edycji programu telewizyjnego Gwiazdy tańczą na lodzie. W programie partnerem aktorki był Sławomir Borowiecki.