Nowe boisko przy SP 5

SONY DSC

Po ponad dwóch miesiącach zakończono prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Cegielnianej.

Na boisku o wymiarach 31,10m x 43,08 m, pokrytym poliuretanową nawierzchnią, można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenisa ziemnego, unihokeja i kometkę.

Wokół płyty powstała bieżnia do biegów długich i do biegów krótkich, skocznia w dal i do trójskoku z rozbiegiem, skocznia wzwyż i rzutnia do rzutu kulą. Nawierzchnia boiska i bieżni została wykonana z tworzywa, umożliwiającego używanie butów typu kolce. Wokół boiska zamontowano piłkochwyty o wysokości 4 m oraz oświetlenie, pozwalające na korzystanie z obiektu po zmroku. Obiekt uzupełniają alejki oraz teren przeznaczony do ćwiczeń gimnastycznych.

Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł; miastu udało się pozyskać 50% dofinansowania z budżetu państwa.

To kolejny obiekt sportowy, który powstał w Ozorkowie w ramach realizowanego przez miasto kilkuletniego programu budowy boisk przy każdej z trzech miejskich szkół.

Przypomnijmy; w poprzednich latach powstały boiska do gry w piłkę nożną przy SP4, SP5 i SP2 (dawniej Gimnazjum nr 1) oraz boisko wielofunkcyjne przy SP4. W tym roku zbudowano boisko wielofunkcyjne przy SP5, a na przyszły rok planowana jest budowa tego typu obiektu przy SP2.