Ślubowanie pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 5

SONY DSC

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 5, po prawie miesiącu nauki, złożyli 28 września uroczyste ślubowanie i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły. Wydarzenie to jest nie tylko przeżyciem dla najmłodszych uczniów, ale też dla rodziców, dziadków i nauczycieli, którzy licznie przybyli na uroczystość. Wśród gości obecni byli też m.in. burmistrz Jacek Socha, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki i przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Barbara Błaszczyk.

Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły, pierwszoklasiści zaśpiewali hymn szkoły, zostali pasowani na uczniów przez kolegów ze starszych klas, otrzymali symboliczne klucze, podpisali się w pamiątkowej księdze oraz otrzymali dyplomy i upominki. Specjalnie na tę uroczystość uczniowie pierwszych klas i ich starsi koledzy przygotowali program artystyczny.

Tradycyjnie już w tzw. Małej Piątce, czyli Bajkolandii, każda klasa wybiera sobie bajkę, która jej patronuje. Tak było i w tym roku, a pierwsze trzy klasy to odpowiednio bajki o Brzydkim Kaczątku, Smurfach i Calineczce.