Nocna i świąteczna pomoc medyczna pozostaje w Ozorkowie

SONY DSC

Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą – od 1 października nie będą musieli jeździć do szpitala w Zgierzu, by skorzystać z nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Personel medyczny Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, udzielający tego typu świadczeń, pozostaje w tym samym miejscu, czyli w Miejskiej Przychodni Zdrowia przy ul. Spokojnej 10.

Obawy, że pomoc tego typu zostanie zlikwidowana w naszym mieście, pojawiły się kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że od 1 października to szpitale będą zobowiązane do świadczenia nocnej i świątecznej pomocy medycznej. W przypadku Ozorkowa – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu.

Nie wyobrażam sobie, by nocna i świąteczna pomoc medyczna miała zostać zlikwidowana w Ozorkowie, dlatego od wielu tygodni prowadziłem rozmowy z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem, dyrekcją szpitala w Zgierzu, NFZ w Łodzi, dyrektorem Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi i przekonywałem o konieczności pozostawienia nocnej i świątecznej pomocy medycznej w Ozorkowie – mówi burmistrz Jacek Socha – bardzo dziękuję wszystkim, którzy ze zrozumieniem podeszli do sprawy, dzięki czemu ozorkowianie nadal mogą korzystać w nocy i w święta z świadczeń zdrowotnych przy ul. Spokojnej 10.

Formalnie pomoc medyczną w Ozorkowie zapewnia Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu, jednak wykonawcą świadczeń pozostaje Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, która zgłosiła się do ogłoszonego przez zgierski szpital konkursu na świadczenie tego typu usług medycznych.

(Więcej w Wiadomościach Ozorkowskich z 29.09.2017 r.)