Remont Maszkowskiej

SONY DSC

W tym tygodniu rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. Maszkowskiej. Na razie drogowcy usuwają stare krawężniki, co nie wymaga zamknięcia ulicy dla ruchu. We wrześniu, gdy remontem zostanie objęta nawierzchnia jezdni, czasowe zamknięcie drogi będzie konieczne; o terminach i szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Remont ul. Maszkowskiej razem z remontem ul. Południowej stanowi I etap kilkuletniej inwestycji dotyczącej przebudowy układu komunikacyjnego w Ozorkowie.

I etap, którego realizacja zakończy się w przyszłym roku, obejmuje mi.in.: przebudowę ul. Maszkowskiej od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z drogą krajową nr 91, przebudowę dwóch skrzyżowań ulic Południowej/Wyszyńskiego/Zgierskiej oraz Wyszyńskiego/Średniej/Maszkowskiej na skrzyżowanie typu rondo, przebudowę ul. Południowej od skrzyżowania z ul. Unii Europejskiej/Kochanowskiego do ul. Zgierskiej, przebudowę mostu na ul. Południowej.

II etap projektu, realizowany po zakończeniu I-go, dotyczy przebudowy ul. Traugutta, Żeromskiego, Stypułkowskiego, Łęczyckiej.

Projekt „Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie w celu zapewnienia bezpośredniego połączenia ze strategicznymi centrami logistycznymi” realizowany jest w partnerstwie z Powiatem Zgierskim i jest dofinansowany w 85% funduszy unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu to ponad 17 mln zł. Inwestycja pozwoli usprawnić transport przez teren Ozorkowa w kierunku drogi krajowej nr 91, autostrad A1 i A2 oraz istniejących i planowanych centrów logistycznych.