Rozbudowa sieci gazowej w Ozorkowie – spotkanie z mieszkańcami

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w spotkaniu dotyczącym rozbudowy sieci gazowej w Ozorkowie. 12 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury z mieszkańcami zainteresowanymi podłączeniem swoich domów do sieci gazowej spotkali się przedstawiciele oddziału łódzkiego Polskiej Spółki Gazownictwa. Na sali obecni byli także poseł Marek Matuszewski i burmistrz Jacek Socha, którzy wspierają działania Spółki w zakresie rozbudowy sieci.

Mieszkańcy pytali m.in. o warunki, terminy i koszty budowy przyłącza oraz ulice, do których Spółka zamierza doprowadzić gaz. Jak poinformowali przedstawiciele oddziału łódzkiego PSG, w najbliższych latach sieć gazowa będzie rozszerzana m.in. o ulice: Olczaka, Polną, Łączną, Narutowicza, Malinową, Morelową i inne; szczegółowe lokalizacje i harmonogram prac są obecnie opracowywane i powinny być znane w ciągu najbliższych miesięcy. Jeśli chodzi o koszty budowy przyłącza, to wynoszą one ponad 2,3 tys. zł, natomiast roczne koszty ogrzewania gazem są na ogół niższe od węglowego, poza tym taki sposób ogrzewania jest bardziej komfortowy w użytkowaniu i proekologiczny.

Mieszkańcy, którzy będą zainteresowani budową przyłącza gazowego do swoich posesji, będą mogli pobrać wniosek o określeniu warunków technicznych przyłącza w Urzędzie Miejskim w Ozorkowie

Pracownicy urzędu pomogą mieszkańcom w uzyskaniu informacji na temat rozbudowy sieci gazowej w mieście i warunków przyłączenia do niej posesji – zapewnił burmistrz Jacek Socha.