Wraca oddział Wydziału Komunikacji

SONY DSC

20 marca (poniedziałek) w Ozorkowie ponownie zacznie działać oddział Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu. Obecnie trwają ostatnie prace związane z remontem i wyposażeniem dodatkowych pomieszczeń, koniecznych do funkcjonowania Wydziału, który będzie się znajdować w miejscu obecnie działającego Punktu Obsługi Klienta przy ul. Kościelnej 1.

W przywróconych po pięciu latach przerwy zamiejscowych oddziałach w Ozorkowie i Głownie będzie można załatwić sprawy związane z m.in. rejestracją i przerejestrowaniem pojazdów (krajowych, sprowadzonych z zagranicy), czasową rejestracją pojazdu, odbiorem stałego dowodu rejestracyjnego, zgłoszeniem zbycia i nabycia pojazdu, odbiorem dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez policję, wyrejestrowaniem pojazdu (demontaż, kradzież, wywóz za granicę), czasowym wycofaniem pojazdu z ruchu, wymianą dowodu rejestracyjnego z uwagi na brak miejsca na wpis badania technicznego, wydaniem zaświadczeń z powodu zagubienia: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, wtórnika: dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu, nalepki kontrolnej, tablicy rejestracyjnej, a także zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Informacja o przywróceniu oddziałów Wydziału Komunikacji z pewnością ucieszy zmotoryzowanych mieszkańców, którzy od ponad 5 lat musieli większość spraw związanych z użytkowaniem auta załatwiać w Zgierzu.

(więcej w „Wiadomościach Ozorkowskich” w numerze z 10 marca 2017 i 24 marca 2017 r.)