Dotacja na wymianę pieców węglowych – spotkanie informacyjne

SONY DSC

Około 150 osób uczestniczyło w spotkaniu z doradcami energetycznymi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zorganizowanym przez Urząd Miejski w Ozorkowie 23 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury.

Doradcy udzielali informacji na temat możliwości pozyskania dofinansowania na wymianę kotłów węglowych na inne – proekologiczne źródła ciepła.

W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji, którego celem jest zmniejszanie zanieczyszczania środowiska, z Funduszu można pozyskać 40 procent dofinansowania na wymianę nieekologicznego źródła ciepła na nowy piec, spełniający normy.

Program skierowany jest do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowym, a realizowany za pośrednictwem jednostek samorządu terytorialnego; w przypadku Ozorkowa – Urzędu Miejskiego.

Mieszkańcy składają deklaracje do Urzędu i Urząd podpisuje umowę z Funduszem na realizację programu na terenie miasta.

Środki z dotacji mogą być przeznaczone na: likwidację starego pieca, koszty zakupu nowego, roboty budowlane związane z montażem, koszty dokumentacji, podłączenia do sieci gazowej/c.o.

Obecny na spotkaniu burmistrz Jacek Socha zapewnił mieszkańców o udzieleniu wszelkiej pomocy ze strony urzędu w zakresie wypełniania deklaracji i udzielania informacji. Dodał też, że jako burmistrz będzie występował do PGNiG o rozbudowę sieci gazowej na terenie Ozorkowa.

Deklaracje można pobrać ze strony www.umozorkow.pl lub wypełnić na miejscu w Urzędzie Miejskim, ul. Wigury 1, pokój 206 i 207, II piętro.

Deklaracje można składać do 15 marca 2017 r.

Pliki do pobrania: deklaracja do pobrania (format pliku Word)