Spotkanie opłatkowe Seniorów

SONY DSC

Początek roku to dla ozorkowskich Seniorów tradycyjnie już czas składania świąteczno-noworocznych życzeń i wspólnego śpiewania kolęd. W tym roku Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Ozorkowie zorganizował spotkanie opłatkowe 11 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury.

Wśród gości, którzy pojawili się na spotkaniu, by złożyć Seniorom życzenia, obecni byli m.in. ks. proboszcz Zbigniew Kaczmarkiewicz, burmistrz Jacek Socha, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki, radny powiatowy Dominik Gabrysiak, prezes Banku Spółdzielczego Władysław Starzyński i dyrektor MOK Ewa Kruszyńska.

Tradycyjnie już na spotkaniu PZERiI nie mogło zabraknąć Hymnu Seniora, do zaśpiewania którego zaprosiła wszystkich przewodnicząca Związku w Ozorkowie, Zofia Wymysłowska.

Następnie na scenie pojawił się kabaret „Wesoła Wdówka”  z Szopką Noworoczną, która wywołała salwy śmiechu wśród publiczności i gromkie brawa, a później wraz z kapela „Ozorkowianie” zaśpiewano kolędy.

Po występach artystycznych nadszedł czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i kosztowanie świątecznych smakołyków.