Spotkanie opłatkowe ozorkowskiej „Solidarności”

SONY DSC

Blisko 40 osób uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym, zorganizowanym 29 grudnia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury przez Miejską Sekcję Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” w Ozorkowie. Przy świątecznym stole, poza członkami sekcji, zasiedli m.in. poseł Marek Matuszewski i burmistrz Jacek Socha.

Życzenia, łamanie się opłatkiem i kolację wigilijną poprzedziło uroczyste wręczenie odznaczeń zasłużonym działaczom ozorkowskiej Solidarności. Medale „Semper Fidelis” otrzymali Eugenia Rosiak, Grażyna Żwawiec i Witold Chełmiński z rąk Dariusza Kucharskiego – Przewodniczącego Rady Krajowej Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”. Odznaczeniem wyróżniono także Urszulę Skibę i Alinę Brynkiewicz, które nie mogły jednak uczestniczyć w spotkaniu.

Medal „Semper Fidelis”, co oznacza: zawsze wierny, przyznawany jest za działalność na rzecz „Solidarności” w stanie wojennym, ale też za codzienną pracę związkową i społeczną.

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń, Henryka Drwalewska – przewodnicząca ozorkowskiej Sekcji Emerytów  i Rencistów NSZZ „Solidarność”, złożyła odznaczonym podziękowania i gratulacje słowami: „byliście po dobrej stronie, niech przetrwa pamięć”, a następnie zaprosiła wszystkich do składania życzeń i świątecznego posiłku.