Święto Niepodległości – uroczysty apel w Gimnazjum

SONY DSC

Ojczyzna, patriotyzm, wolność – rangę i znaczenie tych słów przypomnieli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie podczas uroczystego apelu, który odbył się 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości.

Na widowni zasiedli m.in. Burmistrz Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Kłopocki, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń z terenu miasta oraz gimnazjaliści.

Podczas występu uczniowie w recytacjach, pieśniach, piosenkach, a nawet w tańcu, w piękny, wzruszający, a jednocześnie radosny sposób przedstawili, czym jest miłość do Ojczyzny i jak ją okazywać; nie tylko w czasach zagrożenia i zrywów narodowych, ale przede wszystkim współcześnie, każdego dnia. Ta szczególna lekcja historii i patriotyzmu, uzupełniona o pokaz zdjęć i filmów, była jednym z punktów Miejskich Obchodów Święta Niepodległości.

Jutro, 11 listopada, odbędzie się uroczysta Msza św. w kaplicy św. Marcina na Nowym Cmentarzu, po której zostaną złożone kwiaty pod Krzyżem Katyńskim i na Grobie Nieznanego Żołnierza, a o godz. 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury rozpocznie się V Ozorkowskie Śpiewanie Patriotyczne pt. „Tu jest moje miejsce”.